[ÇÖZÜLDÜ] vcruntime140.dll Hatası Alıyorum! Wamp Kurulum Hatası, Wamp Server Sarı Yanıyor.

18
7631

Sitelerimizi yayına almadan önce çoğu kez localhostta defalarca denemişizdir. Tema editleme, Dosya düzenleme ve bir çok işlerimizi yapabilmemiz için yardımcı server’lara ihtiyaç duyarız. Bunlardan en çok kullanılan da wampserver. Peki iyi de kuurlum sırasında hiç sorunlarla karşılaşmadık mı?. Bunlardan biri ile ben karşılaştım Örnek olarak  vcruntime140.dll Hatası.

Program, VCRUNTİME140.DLL bilgisayarınzda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yükleyin.

uyarı

sorunun nasıl çözüldüğüne beraber bakalım. Bu sayede aynı hata ile karşılaşan arkadaşlarımız olursa bu makale yardımı ile sorunu çözebilsin.

İlk olarak eğer skype kullanıyorsanız muhtemelen skype 80 portunu kullandığı için apache 80 portunu kullanamıyor ve çalışmak istemiyor. Onun için skype’den tamamıyla çıkın. Sağ alt köşede skype ikonuna sağ tıklayıp “Çık” seçeneği ile tamamıyla kapatalım. Yada Skaype lazım diyorsan aşağıdaki ilk adımı uygulayabilir skype nin 80 portunu kullanmasına engel olabilirsiniz.

 

 

program üzerinden portu değiştirirsiniz ve wamp eski haline döner örnek olarak

skype çözümü : skype>araçlar>seçenekler>gelişmiş>bağlantı>gelen bağlantılar için yazısından sonraki boşluğa 8080 portunu yazın.aşağıdaki tiki kaldırın ve kaydedin.

Bunu yaptınız hala sorun çözülmedi mi. MErak etmeyin bir seçeneğimiz daha var. Bu bende işe yaradı. Sizde de yaramazsa iletin beraber çözüme kavuşturabiliriz.

2. Adım olarak.

İlk önce bu adrese gidiyoruz. ==>> https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145 Aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Microsft’un resmi sitesi.

anasayfa

Dil olarak ingilizce kalsın. Download düğmesine basıyoruz aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak.

indir

Sizin işletim sistemi kaç bit ise ona göre indirin dosyayı. Benim 64Bit.

son

İndirme işlemi başlıyor. İndirdikten sonra kurulum adımlarını izleyin fazla seçenek yok zaten tıklayıp izin veriyorsunuz otomatik olarak gerekli dosyaları yüklüyor.

 

restart

 

Kurulum işlemi biitince Reset All Services diyip programı resetliyoruz.

Ve sonuç aşağıdaki gibi olacaktır İnşallah 🙂

yeşil

İyi wamplar dilerim 🙂 Çözemeyen ya da farklı bir sorunla karşılaşan varsa iletsin yardımcı olurum.


18 YORUMLAR

  1. Helal olsun başka siteler hep bilinmeyen sitelerden dll dosyaları için linkler vermiş. Nereden bileceğiz virüs trojan varmı bilgisayarı zombiye çeviriyor mu indiremedim bir türlü. Burada hiç olmazsa güvenilir bir siteden link vermişsiniz çok teşekkürler. İnsanları keklemeye çalışanlara kapak olsun 🙂

  2. Bende de vrncuntime140.dll hatası oluyor. O dosyayı indirip system32-ye attım olmadı. Sonra siz söylediğiniz gibi skype-den çıktım. Burda gösterdiğiniz programı wampserver-den önce kurmuştum. Ama sorunum hala çözülmedi. Yardımcı ola bilir misiniz?

  3. wamp server yüklerken sürekli dll. hatası alıyorum yükledim ama yinede aynı dosya eksik diyor ne yapılabilir ?ilk olarak api-ms-win-crt-convert-l1-1-0 hatası aldım yükledim daha sonra tekrar vcruntime140.dll hatası aldım her ikisinide yükledim windows uptade ettim lakin yinede programı silip kurarken aynı hataları veriyor .

  4. admin ben dediklerini yaptım bu zaten kurulu diyor kurulu olduğu halde aynı hatayı alıyormu dlyi silip yenidenmi yüklemem gerekir eğer öyleyse dll in adını verebilirmisin ? iyi günler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here