[Çözüldü] Samsung Telefonlarının Donma Sorunu ve Çözümü

0
10181
Samsung Galaxy telefon kullanıcıları, son günlerde cihazlarında kilitnme ve donma sorunlarıyla karşılaşıyor. Hangi telefon olursa olsun marka model farketmeksizin maksimum kullanım ömrü 7 yıldır. Bazı markalar 2-3 sene içinde de tamirlik sorunlar çıkarabilir. Bu sorunların ortaya çıkması, telefonlara binlerce lira veren kullanıcıları çileden çıkardı.
Aslında Galaxy telefonlarda yaşanan bu sorunun basit bir çözümü bulunuyor. Android’li Samsung Galaxy telefonlarda bir sorun yaşadığınızda da tekrar edebilirsiniz

Samsung telefonlarda donma sorununu çözmek için şu adımları takip edin:

1- İlk olarak telefonun güç düğmesine basarak kapatın.
2- Güç düğmesini basılı tutarak ses açma ve Home butonlarına aynı anda basılı tutun. Bu işlemi Android maskotu ekranda belirene kadar basılı tutmaya devam edin.
3- Ekranda kurtarma menüsü belirecek. Ses kısma butonunu kullanarak menü üzerinden “Wipe Cache Partition” seçeneğinin üzerine gelin ve güç butonuna basarak bunu seçin. Sonraki menüde “yes” ve “no” ibareleri görünecek. “Yes” komutu ile bellekleri boşaltıyoruz.
4- Şimdi anamenüye dönecek ve sistemi yeniden başlatın. Bunun için “Reboot” ibaresi ile yapın. Reboot yoksa “Power Of” ile kapatın manuel açın.

Yukarıda sıraladığımız bu adımları uyguladıktan sonra muhtemelen telefonunuz biraz daha kendine gelecek.

Donma kasılma sorunu yaşam istemiyorsanız gereksiz uygulamalardan kurtulun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here