Adsense Site Ekleme ve Reklam Yayınlama!

0
941

Özellikle son zamanlarda çok popüler olan internetten para kazanma fırsatları hemen hemen herkesin eline geçmiş durumda. Peki bu işe yeni başlayanlar neler yapabilir, nasıl para kazanabilir. Tabi ki çok sayıda yöntem var. Hepsini anlatmayacağım, yakında sırayla hepsini tek tek paylaşacağım blog’da. En çok karşılaşılan sorunlardan biri de adsense. Eğer onaylı bir hesabınız varsa, yada yeni açtığınız bir hesabınız varsa sitemizi nasıl ekleyeceğimizi ve sitemeize nasıl reklam koyacağımızı göreceğiz.

Öncelikle 2 farklı adsense başvuru yöntemi var.
1. Mail adresimiz ile doğrudan başvurma.
2. Youtube kanalımız üzerinden başvurusu yapmak.

İki şekilde de mail adresinin en az telefon onaylı olması lazım.

2. yöntemi sonra anlatırım. 1. yöntem ile yola devam edelim.

Hesap başvurusu olumlu geçmiş ve adsense hesabınız onaylanmış varsayarakişlemlere başlayalım.

Hesabı açmadan önce site ismini isteyebilir google ama her hesaba da siteyi eklemiyor olabilir. O yüzden manuel olarak kendimiz siteyi ekleyebiliriz.

1. Aşağıdaki resmi inceleyin ve aynısını uygulayın.

ayar1

Ayarları tıklayınca aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. Ordan “siteleri yönet” sekmesini tıklıyoruz ve ardından sağ üstte 2 ile işaretlenmiş artı (+) işaretine tıklayıp yeni site ekliyoruz.

untitled-3

Artı (+)’ya tıklayınca aşağıdaki gibi pencere açılacaktır. ardından adımları izleyin gerisi gelir.

untitled-4

 

Ardından reklam yayınlamak için üst menüde bulunan REKLAMLARIM sekmesine tıklıyoruz.

untitled-5

Yeni reklam birimi düğmesine tıklayıp ilgili alanı solduruyoruz. Sadece isim verip kodu al demeniz yeterli. başka bişey yapmanıza gerek yok. Artık herşey hazır bundan sonraki süreç sadece beklemeniz yeterli olacak. Google bazen 1 saatte bazen 1 günde bazen de 1 hafta da onaylar reklamları. bende 3 gün geçti öyle reklamlarım göründü. sadece sabredin. Gelecek konuda da 2. olan youtube kanalı üzerinden başvuru nasıl yapılır onu ele alacağız. Sağlıcakla kalın.

 

NOT: Aman hee sakın reklamlarınıza bir kere bile olsa kendini tıklamyın. Yoksa hesap bloke edilir. google botları çok uyanık 🙂


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here