Youtube’dan Nasıl Para Kazanabilirim? Youtube Para Kazanma.

1
1538

Evet arkadaşlar. Benim kullandığım youtube para kazanma taktiğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu taktik ile 200k izlenim ile $264 kazandım hemde son 2 ayda. Sağa sola bakıyorsun forumlarda bunu pdf’ye döküp satan arkadaşlar da var. Hepsi de aynı şeyi anlatıyor neredeyse. Benim kullandığım yöntem tamamıyla ücretsiz ve kendi deneyimlerimle sizlere aktaracağım. Sizde takip ederek ve deneyerek neler yapabileceğinizi görün.

Öncelikle adsense ile çalışmak istiyorsanız daha önce adsense ban yememiş bir hesap ya da ban yemiş hesabı onaylattığınınz mail olsun cep telefonu olsun, onları kullanmadan tamamıyla sıfır olacak şekilde bir hesap oluşturuyoruz. Yani amaç google bilmeyecek daha önce adsenseden ban yediğnizi. Çünkü adsense hesabınızı onaylatmaz sizi uğraştırır. Farklı partnerlerle çalışmak istiyorsanız da sadece biraz izlenim ve biraz da aboneniz olması yeterli. Hepsini ince ayrıntısına kadar anlatacağım.

  • Yeni hesap açtık.
  • adsense onaylandı
  • youtube kanal hazır.
  • Video yüklenmeye hazır hale getirldi.

Youtube Kanal Nasıl Düzenlenir?

Öncelikle kanalımızı sıfır açtıysak şu ayarları yapın.

İlk başta sizin sayfa da böyle bir ekran olmayabilir. Önce 1 numaralı ayar düğmesine tıklayın ve ardından 2 numaralı ayarı aktiv edin. Sonra bu ekran gelecektir ve ilk işimiz Gizlilik sekmesi altında “Hesap ayarlarında” adındaki bağlantıya tıklıyoruz. Oradaki Ayarları kafanıza göre değiştiriyorsunuz. Ardından 2 numara ile işaretlenmiş “Gelişmiş ayarlarda” adlı bağlantıya tıklayalım. Burada kanal adını, ülkeyi, dili, anahtar kelime gibi ayarlarımızı yapıyoruz. Kanalınız ne ile alakalı ise ona göre anahtar kelime bulun. Yoksa ileride youtube kanalı askıya alabilir. Sıkıntı yaratmasın bize 🙂 Kanal önayarlarımız şimdilik tamam.

Şimdi sırada bu ayarları yapıyoruz. Kanalımızın ana sayfasına gidip sağ üst köşede bulunan kanal resmimizin üzerine tıklayınca aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Ordan güneşli bir hava göreceksiniz 😀 Sonra pencereyi kapatın, dermişim 🙂

Youtube Ayaralrı yazan anahtara tıklayın. Aslında burada işimize yarayacak bişey yok. Sadece kanal 100 abone olunca buradan özel url alabilirsiniz. Bunuda profil resminizin hemen alt kısmında ince bir yazı ile “gelişmiş” yazıyor. Ona tıklayınca yol gösteriyor zaten. 100 abone olunca da özel url almak isterseniz Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin. Youtube pek anlamıyor Türkçe’den.

Buradan işimiz bitmiştir. Sırada birkaç ayar daha var ondan sonra video bulma ve yüklemeye geçebiliriz.

Kanal anasayfasına gidiyoruz. En üstte Video Düzenleyicisine tıklıyoruz.

 

Burada gördüğünüz pasif bütün ayarları etkinşeştiriyoruz. Para kazanma, uzun video yükleme gibi ayarlar pasif şekilde geliyor karşımıza. Ben para kazanmayı etkinleştirmediğim için bende etkinleştir yazıyor. Daha sonra sol sekme de Öne çıkan İçerik kısmına giriyoruz. Aşağıdaki gibi olacak.

İçeriği öne çıkar butonu; seçtiğiniz bir videonun başka bir videonun sonunda gösterilemyi sağlıyor. Burada son yüklenen videoları da seçebilirsiniz, bir oynatma listesi de seçebilirsiniz.

Kanal Reklamı da; Seçtiğiniz bir videoyu geri dönüş yapan izleyicilere gösterilir.

Daha sonra sol sekme de “Marka Bilinci Oluştur”a giriyoruz.

Bura da abone ol yada kanalınızın logosunu video içine gömebilirsiniz. İster tüm video ister belirli bir süre içinde logonuzu göstermesini sağlayabilirisiniz.

Daha sonra kanalınız çok takipçi sahibi olursa bolca yorum alacaktır. Bu yorumlar iyi de olabilir kötü de olabilir malum pc başındaki delikanlılar her yerde olduğu gibi size de çatacaktır illaki. İşte bu delikanlıların aşırı küfürlü yorumlarını filtrelemek için sol üst menüde “Topluluk” sekmesinde “Topluluk Ayarları” başlığı altında kara listeye yasaklanmasını istediğimiz kelimeleri yazıp kaydediyoruz. Ardından aşağıdaki adımdan devam ediyoruz.

Yukardaki adımlar tamamlandı ise sırada video bulma, düzenleme ve yükleme kaldı. Video düzenleme araçları olarak en çok kullanılan 3 yazılım aşağıdaki gibidir 🙂 İndirme Linkleri ile beraber verilmiştir.

  1. Adobe After Effect (En çok Kullanılan)
  2. Adobe Premier Pro (Benim de kullandığım)
  3. Sony Vegas Pro (Eskiden çok Kullanılırdı)

Bunlardan birine sahip iseniz ve çok iyi kullanıyorsanız bu detaya girmeme gerek yok. Bilmeyen arkadaşlar için youtube da videolarını izleyerek çok iyi şeyler yapabilir.

Konuyu Daha Sonra Buradan Devam Edeceğim.

 


1 YORUM

  1. güzel anlatım olmuş ama nedense bir türlü youtubeden bu işe başlayamadım çünkü devamlı güzel ve izlenecek video bulmak eklemek zor geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here