WordPress WPTouch Hatası! WP Super Cache İle Düzgün Çalışmıyor Hatası

2
1704

Geçen gün Torrent İndirme Sitemde WPTouch eklentisini kullanmak istedim. Eklentiyi kurdum, herşey normaldi. Fakat sayfanın en üstünde aşağıdaki gibi bir uyarı gözüktü.

WPtouch: WPtouch ile düzgün çalışması için WP Super Cache öğesinin yapılandırılması gerekir.

Bu sorunu çözmeniz, önbelleğe alınan sayfalarınızın mobil cihazlara alınmasını (veya tersini) önler.

Sorun çözüldüğünde bu mesaj otomatik olarak kaybolur. Sorun çözülene kadar mobil ziyaretçilere WPtouch gösterilmeyecek mesajı görüntülenir ve önizlemesi yapılamaz.

Sorunu çözmek için support.wptouch.com adresindeki adım adım kılavuz talimatlarını uygulayın

Aradım taradım sorunu çözen yada benzer uygulama ile aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı bulamadım. Forumları alt üst ettim netice yok. İş başa düşünce kolları sıvadım. Uygulamanın sitesine girdim, bütün eklentilerle nasıl çalıştıına dair bilgiler topladım. Site ingilizce olduğu için biraz zorluk çektim ama yaptım sonunda. Şimdi çok uzatmadan nasıl yapıldığını adım adım anlatmaya başlıyorum.


1.) WP Super Cache ayarlarında Gelişmiş sekmesine gidip * "Mobil Cihaz Desteği" seçili olduğunu sağlayalım ve "Durumu güncelle"ye tıklayalım..
2.) Hala Gelişmiş sekmesinde, "Reddedilecek Kullanıcı Temsilcisi (User Agent)" alanına gidip. mobil kullanıcı aracıları tüm listesi aşağıda yer almaktadır. Kopyalayıp Buraya yapıştırın ve kaydedin.
3.) WPTouch Pro kullanıyorsanız. Ayarlar> Cihazlar> Ek Kullanıcı Ajanlar alanına ilave bir mobil cihazlar için destek eklediyseniz bunu da oraya yapıştırmayı unutmayın. Çünkü tek bir cihaz bile eksik olsa eklenti hata verecektir.
4.) Son olarak hala düzelmediyse WP Super Cache eklentisinin önbelleğini silin. Süresi dolmuş öğeleri silin uygulama düzgün çalışacaktır.

Reddedilecek Kullanıcı Temsilcisi (User Agent)


iPhone
iPod
Android
BB10
BlackBerry
webOS
IEMobile/7.0
IEMobile/9.0
IEMobile/10.0
MSIE 10.0
iPad
PlayBook
Xoom
P160U
SCH-I800
Nexus 7
Touch


2 YORUMLAR

  1. merhaba. aynı problemle karşılaştım. dediğinizi uyguladım ve sorun ortadan kalktı. ancak anlayamadığım, neden iphone gibi ve android gibi platformları reddedilenler listesine koyuyoruz. yani işlem reddedilenler listesi ama neyi reddediyor…. anlayamadım. açıklarsanız aydınlanmış olurum. bununla birlikte yazdığınız çözüm çalışıyor. teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here