Watermark -WordPress Otomatik Resim Üzerine Logo Ekleme Eklentisi

0
1417

Merhaba arkadaşlar! bu yazımızda “Watermark” eklentisini ele alacağız. WordPress kullanan arkadaşlarımız alnının teriyle hazırladığı konuları anlatırken resimlerle daha da açıklayıcı oldukları için sürekli resim kullanmak zorunda kalıyorlar bende dahil :). {Bu sitede kullanmıyorum şuan. Torrent sitemde kullanıyorum, buna da yakında geçeceğim.}  Evet, resim eklerken üzerine logomuzu basmayınca başka kurnazlar tarafından konular kopyalanıyor ve bizim hazırladığımız resimlere de kendi logolarını koyup konuyu paylaşıyorlar. Tabi bizim için de zor olduğu için sürekli her resim için ayrı ayrı logo basmak, uğraşmaya üşeniyoruz.

İşte bu noktada “Watermark” devreye giriyor. Kurulumu etkinleştirilmesi kolay. Resimlerle anlatmaya çalışacağım İnşallah.

 

WordPress kök dizini hakkında bilgili olanlar ve yapabilenler 2.. numaradan başlasın okumaya.

1-) Eklentiyi indirin. Aşağıdaki linke tıklayarak. Zip soyasından çıkarın. Ardından klasörde olan dosyaları  sunucumuza FTP, yada yardımcı erişim programları (fileZilla vs.) ile bağlanın ve wp-content/plugin/ dizinine klasörü atın. Ardından 3. adıma geçin.

2-) İlk olarak https://wordpress.org/plugins/image-watermark/ adresinden eklentiyi indirip ilgili klasöre atın..

3-) Eklentiyi yükledik. Şimdi site paneline gidip etkinleştirelim. Aşağıdaki gibi.

untitled-1

4-) Etkinleştirince sol pencerede Ayarlar sekmesinde Watermark görünecektir.

untitled-4

 

5-) Tıkladıktan sonra birkaç ayar yapacağız. ilk olarak genel ayarları aşağıdaki gibi olacak şekilde düzenleyin. Sizde düzenlenmiş bir şekilde gelmesi lazım.

untitled-2

 

6-) Watermark Position’da logonuzun resmin üzerinde hangi pozisyonda olmasını istediğinizi ayarlayın.

untitled-3

 

7-) Aşağıdaki sekmede logonuzu seçiyorsunuz. “Select Image” ile.

untitled-5

Geriye kalanları yapmanıza gerek yok. Ayarları kaydedin.  Ardından sunucunuza attığınız her resmin üzerine belirlemiş olduğunuz loguyu ekleyecektir. Artık kimse konunuzu çalmaya çalışamayacaktır 🙂

 

 

 

 

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here