1 Milyon Kişi Tor Kullanarak Facebook’a Ulaşmaya Çalışıyorlar

0
570

 

Yayınlanan yeni istatistiğe göre şu an için bir milyondan fazla kişi Facebook’a ulaşmak için Tor tercih ediyor. Bu rakam geçtiğimiz on ay içerisinde yüzde yüz artış gösterdi.

Tor, diğer tarayıcıların aksine kullanıcılarının bilgileriyle ilgilenmiyor ve onların güvenliklerini vaat ediyor. Tor, kullandığınız zaman girdiğiniz internet sitelerinin kaydı tutulmuyor ve sitelere kullanıcısıyla ilgili bilgileri paylaşmıyor. Bu sebeple güvenlik isteyen kullanıcılar, uzun bir süredir Tor kullanıyor.

Haziran 2015 itibariyle yapılan analizlere göre 525,000 kişi Facebook’a erişmek için Tor kullanıyordu. Nisan ayı itibariyle ise Facebook tarafından verilen bilgilere göre bu sayı bir milyon seviyesini geçti. Tabii ki, bu bir milyon sayısı bir aylık süreç içinde bu tarayıcıyı kullanan kişileri ifade ediyor.

Facebook’un güvenlik altyapısını oluşturan yazılım mühendislerinden bir tanesi olan Alec Muffett, “İletişim için Tor kullanan insanlar bunu gizlilik, güvenlik ve emniyet gibi çeşitli sebepler için yapıyorlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi servislerimizi kullananların daha güvende hissetmeleri için çalışıyoruz.” dedi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here